O nama

Udruga dijaliziranih i transplantiranih bolesnika Splitsko-dalmatinske županije je neprofitna udruga civilnog društva. Područje djelovanja udruge je u zdravstvenom i humanitarnom sustavu. Udruga okuplja članove koji se liječe dijalizom ili su transplantirale bubreg i članove njihovih obitelji, sa područja Splitsko-dalmatinske županije i drugih susjednih županija.

Edukativni video “Snažni bubrezi”

29.07.2021. Akcije Novosti Obavjest

„Izgradnja pravednijeg, zdravijeg svijeta“

07.04.2021. Novosti Obavjest

Sretan Uskrs!

03.04.2021. Novosti Obavjest

Obilježavanje Svjetskog dana bubrega naše Udruge

15.03.2021. Akcije Novosti Obavjest

Preuzmite .pdf brošure

10.03.2021. Akcije Novosti Obavjest

U knjižici na prvom linku možete više pročitati o ovogodišnjoj kampanji Svjetskog dana bubrega pod nazivom “Živjeti dobro s bubrežnom bolešću”, i to prvenstveno o ciljevima kampanje. a knjižica sažeto predstavlja i 8 zlatnih pravila za zdravlje bubrega.

Na drugom linku možete preuzeti knjižicu koja objašnjava u kojem smjeru bi se trebala razvijati daljnja politika zdravstvene skrbi za bolesnike s KBB (kroničnom bubrežnom bolešću), koja je uloga bolesnika u tom procesu i koji je krajnji cilj. Predstavljeni su i neki zanimljivi podaci međunarodnih istraživanja među bolesnicima s KBB, kao i neke svjetske prakse o kojima više možete doznati na pridruženim linkovima u brošuri (engleski jezik).

Svjetski_dan_bubrega_2021_-_knjižica(1)

Živjeti dobro s bubrežnom bolešću

NAŠE PROJEKTE PODUPIRU I ZAHVALJUJEMO IM: