O nama

Udruga dijaliziranih i transplantiranih bolesnika Splitsko-dalmatinske županije je neprofitna udruga civilnog društva. Područje djelovanja udruge je u zdravstvenom i humanitarnom sustavu. Udruga okuplja članove koji se liječe dijalizom ili su transplantirale bubreg i članove njihovih obitelji, sa područja Splitsko-dalmatinske županije i drugih susjednih županija.

Potaknuti brojnim upitima Hrvatsko društvo za nefrologiju, dijalizu i transplantaciju i Hrvatsko društvo nutricionista i dijetetičara pokreće seriju webinara o prehrani bubrežnih bolesnika.
Prvi u nizu održat će se 27.10.2021. s početkom u 17 sati, a sudjeluju doc. dr. sc. Josipa Radić i dr. sc. Eva Pavić  Voditeljica službe za dijetetiku i prehranu KBC-a Zagreb.
Pratite ga putem poveznice: https://youtu.be/5KW1GuBvFpg
Informacije o terminima sljedećih webinara možete pronaći na web stranicama https://www.hdndt.org/ i na Facebooku u grupi Forum bubrežnih bolesnika .
Što je to webinar?
Webinar bi najjednostavnije mogli opisati kao online seminar, što znaci da se održava “online” tj. “na internetu”
Uključujete se klikom na link što znači da vam je za sudjelovanje i praćenje potreban mobitel, laptop ili kompjutor te internetska veza i naravno zvučnici kako biste čuli predavače.
Uobičajeno, ne i obavezno, na kraju seminara publika može putem chata postavljati pitanja predavačima.
To bi bile osnovne informacije za one koji još nisu zakoračli u svijet online predavanja, a koja su nam se u ovo vrijeme raznih restrikcija pokazala kao odlična zamjena za događanja koja bi u protivnom bilo nemoguće održati.

Edukativni video “Snažni bubrezi”

29.07.2021. Akcije Novosti Obavjest

„Izgradnja pravednijeg, zdravijeg svijeta“

07.04.2021. Novosti Obavjest