Edukativni video “Snažni bubrezi”

29.07.2021. Akcije Novosti Obavjest

„Izgradnja pravednijeg, zdravijeg svijeta“

07.04.2021. Novosti Obavjest

Sretan Uskrs!

03.04.2021. Novosti Obavjest

Obilježavanje Svjetskog dana bubrega naše Udruge

15.03.2021. Akcije Novosti Obavjest

Preuzmite .pdf brošure

10.03.2021. Akcije Novosti Obavjest

U knjižici na prvom linku možete više pročitati o ovogodišnjoj kampanji Svjetskog dana bubrega pod nazivom “Živjeti dobro s bubrežnom bolešću”, i to prvenstveno o ciljevima kampanje. a knjižica sažeto predstavlja i 8 zlatnih pravila za zdravlje bubrega.

Na drugom linku možete preuzeti knjižicu koja objašnjava u kojem smjeru bi se trebala razvijati daljnja politika zdravstvene skrbi za bolesnike s KBB (kroničnom bubrežnom bolešću), koja je uloga bolesnika u tom procesu i koji je krajnji cilj. Predstavljeni su i neki zanimljivi podaci međunarodnih istraživanja među bolesnicima s KBB, kao i neke svjetske prakse o kojima više možete doznati na pridruženim linkovima u brošuri (engleski jezik).

Svjetski_dan_bubrega_2021_-_knjižica(1)

Živjeti dobro s bubrežnom bolešću

Virtualna javna tribina povodom Svjetskog dana bubrega održat će se 11. ožujka s početkom u 17h, a pratiti je možete na YouTube kanalu Zdravi bubrezi .

Naziv tribine je “Živjeti dobro s bubrežnom bolešću”, te će uz liječnike (popis na pozivnici) sudionici biti i bolesnici s transplantiranim bubrezima koji će podijeliti svoja iskustva.

Detalje možete pogledati u pozivnici u galeriji.

Obaviještavamo vas da je Hrvatsko društvo za nefrologiju, dijalizu i transplantaciju na Facebooku pokrenulo grupu Forum bubrežnih bolesnika s namjerom razmjene informacija, savjeta i iskustava bubrežnih bolesnika i svih ostalih zainteresiranih za bubrežne bolesti.

U uvodnom postu doc. dr. sc. Mario Laganović, predsjednik HDNDT, obratio se riječima:

“Poštovani,

ovaj forum osnovalo je Hrvatsko društvo za nefrologiju dijalizu i transplantaciju (HDNDT) s namjerom razmjene informacija, savjeta i iskustava bubrežnih bolesnika i svih ostalih zainteresiranih za bubrežne bolesti. Posebnost ovog foruma je sto će biti trajno praćen od liječnika nefrologa i naših medicinskih sestara i tehničara koji su nam se pridružili u ovom projektu kako bi našim bolesnicima i zainteresiranoj javnosti omogućili preciznu i pravovremenu informaciju ne samo o bolestima bubrega već i o svim aspektima zbrinjavanja bubrežnih bolesnika u sustavu, problemima i mogućim rješenjima. Nakana je podizanje svijesti o značenju bubrežnih bolesti, informiranja o različitim aspektima dijagnostike i liječenja i općenito poboljšanja funkcioniranja i snalaženja u zdravstvenom sustavu usmjerenom na skrb bubrežnih bolesnika.”
Hvale vrijedna inicijativa, koja za sada funkcionira kao pilot projekt, a grupi se možete pridružiti na linku .

Najava online panela

08.03.2021. Akcije Novosti Obavjest

U četvrtak, 11. ožujka na sam Svjetski dan bubrega održati će se javna tribina – online panel za bolesnike i medije putem Youtube-a i društvenih mreža u organizaciji Hrvatskog društva za nefrologiju, dijalizu i transplantaciju.

O svim detaljima obavijestiti ćemo vas prije samog događaja i svakako vas pozivamo na sudjelovanje.

Svjetski dan bubrega 2021.

Akcije Novosti Obavjest

Svjetski dan bubrega ove godine obilježava se 11. ožujka i sukladno epidemiološkoj situaciji izostati će uobičajene javnozdravstvene akcije, te će kampanja imati fokus na medije i društvene mreže.

Sama kampanja započela je danas 8. ožujka, čije aktivnosti možete pratiti putem stranice http://www.hdndt.org/  i Facebook stranice Svjetski dan bubrega .

Tema ovogodišnjeg Svjetskog dana bubrega je “Živjeti dobro s bubrežnom bolešću” o čemu je na stranicama Hrvatskog društva za nefrologiju, dijalizu i transplantaciju doc. dr. sc. Sandra Karanović napisala sjajan tekst i pojasnila značenje ovogodišnje kampanje.

Kako navodi, “fokus našeg djelovanja u svakodnevnoj praksi i istraživanju svakako moramo preusmjeriti s bolesti na bolesnika, biti u partnerskom odnosu u našim pacijentom, ne bi li zadobili njegovo povjerenje i osvijestili ga da se s bubrežnom bolešću može dobro i kvalitetno živjeti”.

Cijeli tekst pročitajte ovdje .

Prenosimo informacije za bubrežne bolesnike koji se cijepe protiv SARS-CoV-2 (koronavirus) cjepivom Comirnaty odnosno cjepivom proizvođača Pfizer/BioNTech.

Informacije možete pročitati klikom na link:

Informacije za bubrežne bolesnike HDNDT

ili klikom na slike: