Edukativni materijali

U knjižici na prvom linku možete više pročitati o ovogodišnjoj kampanji Svjetskog dana bubrega pod nazivom “Živjeti dobro s bubrežnom bolešću”, i to prvenstveno o ciljevima kampanje. a knjižica sažeto predstavlja i 8 zlatnih pravila za zdravlje bubrega.

Na drugom linku možete preuzeti knjižicu koja objašnjava u kojem smjeru bi se trebala razvijati daljnja politika zdravstvene skrbi za bolesnike s KBB (kroničnom bubrežnom bolešću), koja je uloga bolesnika u tom procesu i koji je krajnji cilj. Predstavljeni su i neki zanimljivi podaci međunarodnih istraživanja među bolesnicima s KBB, kao i neke svjetske prakse o kojima više možete doznati na pridruženim linkovima u brošuri (engleski jezik).

Svjetski_dan_bubrega_2021_-_knjižica(1)

Živjeti dobro s bubrežnom bolešću